Aktualizováno 9.8. 2016 10:05
rio 2016 plážový volejbal

Sluková s Hermannovou znovu padly a čeká je zápas o přežití!

Zdroj: Nova Sport

Ani druhé utkání českých plážových volejbalistek nepřineslo radost z výhry. Markéta Sluková a Barbora Hermannová v Riu podlehly španělské dvojici Elsa, Liliana 15:21 a 19:21. Zachránit postup mohou české hráčky v posledním zápase ve středu proti Argentinkám.

Na rozdíl od úvodního duelu s mistryněmi světa Brazilkami Agathou a Barbarou se Slukové s Hermannovou nepovedlo uhrát ani set, i když k tomu měly blízko.

V úvodní sadě se španělským hráčkám povedlo odskočit a získat ji v poklidu, druhý set byl mnohem napínavější. Za stavu 15:16 české volejbalistky uspěly s protestem proti zahlášenému autu a po přezkoumání situace u videa bylo vyrovnáno.

Pak se jim podařilo jít třikrát do vedení o jeden bod a měly šanci na setbol, v dramatické výměně Hermannová předvedla dva skvělé zákroky v poli, ale při útoku zahrála míč do sítě. Španělky toho využily a následné dva míče získaly. V čele skupiny tak mají plný počet bodů stejně jako Agatha s Barbarou, které si poradily s argentinskou dvojicí.

Plážový volejbal - ženy:
Skupina B: Elsa, Liliana (11-Šp.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:0 (15, 19), Agatha, Barbara (2-Braz.) - Gallayová, Klugová (14-Arg.) 2:0 (11, 17).