Aktualizováno 4.9. 2016 20:10
ms 2018 hra s anglií o rusko

Slovenský zmar: Škrtel červená, pak gól v páté minutě nastavení

Červená pro Martina Škrtela

Fotbalisté Slovenska na tenhle zápas jen tak nezapomenou. Kvalifikaci mistrovství světa 2018 začali v domácím prostředí v Trnavě nešťastnou prohrou 0:1 s týmem Anglie. I když sudí Mažič signalizoval čtyři minuty nastavení, Adam Lallana razhodl v čase 94:47.

Slováci dokázali s Anglií na nedávném mistrovství Evropy remizovat a tak měli pro duel v domácím prostředí ještě smělejší plány. Scénář se ale zkomplikoval poté, co kapitán Martin Škrtel na začátku druhé půle už se žlutou kartou šlápl na Harryho Kanea.

Od té chvíle se Slovensko jen bránilo a do posledních chvil drželo aspoň remízu. A i když srbští sudí avizovali čtyři minuty nastavení, padla branka o minutu později. Adam Lallana se dokázal uvolnit kousek od malého vápna a prostřelil Matúše Kozáčika mezi nohama.