Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.11. 2016 12:11
Vzpomínky Už na vždy s námi

Slovenský hrdina Demitra má sochu! Stojí před jeho stadionem

Pavol Demitra
Zdroj: Profimedia / Twitter

Pavol Demitra, kdo by ho neznal. Legendární hokejista tragicky zemřel 7. září 2011 při nehodě letadla v ruské Jaroslavli i s celým týmem Lokomotivu. Po Demitrovi je na jeho počest pojmenován zimní stadion v Trenčíně, před kterým bude teď stát i jeho socha z kamene.

Nikdo nebude na 7. září 2011 vzpomínat v dobrém. Smutná zpráva o pádu letadla s týmem Lokomotiv Jaroslavl obletěla svět. Na palubě byl tehdy i Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček nebo Pavol Demitra. A právě po posledním jmenovaném byl pojmenován zimní stadion v Trenčíně, kde si zahrál přes padesát ligových zápasů.

 

 

Lidé si však budou moci pravidelně zavzpomínat na Pavola Demitru také u jeho nové sochy, která znázorňuje čepel hole a puk. "Každý si může přijít před zimní stadion v Trenčíně zavzpomínat. Hokejoví fanoušci milovali, když měl (Demitra) puk na čepeli a památník nám tak bude připomínat tyto chvíle, díky kterým na něho nikdy nezapomeneme," řekl Tomáš Baláž, jeden ze tří iniciátorů veřejné sbírky.

 

Pavol Demitra je pochován na hřbitově v Trenčíně, kde odpočívá společně se svým synem Tobiášem, který zemřel krátce po svém narození v roce 2005.

 

lju TN.cz