Aktualizováno 15.5. 2017 18:52
vyřešeno mistrovství světa

Slovensko slaví záchranu a děkuje Dánům. Itálie jim totiž nedala gól

Slovensko děkuje Dánsku a nemohoucnosti Itálie

Hokejové Slovensko si hluboce oddechlo. Sestupovat z elitní skupiny mistrovství světa se nakonec nebude. Rozhodl o tom souboj týmů Dánska a itálie, ve kterém Seveřané vyhráli 2:0. Na první gól se ale čekalo 58 minut!

Italové drželi naději do 58. minuty, pak rozhodl přesilovkovou trefou útočník Nichlas Hardt. Čisté konto vychytal Sebastian Dahm.

Italové šli do utkání s vědomím, že pouze plný bodový zisk je může zachránit. Přesto k vidění příliš šancí nebylo. Dlouho se totiž soustředili hlavně na obranu, aby neinkasovali a nemuseli zápas otáčet z nepříznivého stavu. O jediný zajímavější moment první třetiny se postaral Madsen, jehož zakončení vytěsnil gólman Andreas Bernard maskou, a puk poté skončil na tyči.

Ve druhé třetině přišly vniveč příležitosti Antona Bernarda a Andergassena, na druhé straně zahrozil Regin, Italové však nadále setrvávali především u snahy o dobrou defenzivu a po 40 minutách hry měli na kontě v utkání o všechno dohromady pouhých 10 střel mezi tyče.

Klíčovou pasáž rozpoutala nevyužitá možnost Poulsena ve 49. minutě. Vzápětí měl Michele Marchetti na holi kýžený gól, který mohl znamenat záchranu Italů, jenže bekhendovou dorážkou ve stoprocentní šanci nechal vyniknout Dahma.

Ehlerse pak vychytal díky pohotové lapačce Andreas Bernard. Když se Italové chystali ke hře bez gólmana, necelé tři minuty před koncem zbytečně fauloval Larkin. Jen o 25 vteřin později tečující Storm netrefil mezi tyče, ale přímo na hůl Hardta, který otevřel skóre.

Italové pak přesto sáhli k power play a s elitní skupinou se rozloučili tragikomickým kouskem Eggera, jenž upadl nikým neatakován s pukem na holi a z pár metrů poslal kotouč do vlastní opuštěné branky. Kapitán Dánů Morten Green se tak v reprezentačním dresu loučil vítězně, gólmanu Dahmovi stačilo k udržení čistého konta 16 zákroků.