Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 08:56
anketa kvalifikace ms

Slováci fandí Gibraltaru! Naději na postup může dát jen senzace

Martin Škrtel
Zdroj: Profimedia
Martin Škrtel

Byl to jeden zápas, který zničil sen. Slováci po zpackaném utkání ve Skotsku sice ještě tajně věří v účast v baráži o fotbalové mistrovství světa, ale teď už jen na dálku budou držet palce outsiderům.

 Jedna podmínka klapla. Slovensko se přece jen nakonec dostalo po bojích ve skupinách na vytouženou druhou příčku. Skotsko totiž také odmítlo příležitost a po remíze ve Slovinsku 2:2 zase věnovalo naději Slovákům.

Jenže další vývoj evropské kvalifikace ukázal, že Slovensko bude zřejmě tím smutným týme, který z devíti celků na druhých místech základních skupin dostane černého Petra – tady bude s nejhorší bilancí, kterého se los baráže netýká.

Anketa

Mají Slováci ještě šanci na baráž o MS?

Hlasovalo 130 lidí.

Ještě je šance, ale čistě teoretická. A tak jen optimisté možná budou sledovat dva zápasy, které při senzačních výsledcích pomohou Slovensku aspoň do baráže.

Jde o to, aby se dna druhou příčku tabulky své skupiny dostala Bosna a Hercegovina, která by poté měla horší bilanci než Slováci.

Co se musí stát?

Bosna a Hercegovina musí vyhrát v Estonsku. To by mohlo klapnout, přece jen Edin Džeko je silná zbraň.


Druhou podmínkou je ale ztráta bodů Řecka v souboji s Gibraltarem. Tak tohle už je ale asi utopie. I když zázraky se občas dějí. Jen musíme zapomenout, že Gibraltar ještě v kvalifikaci nebodoval, skóre má 3:43, s Řeckem doma prohrál 1:4 a naposledy dostal šest gólů i od Estonska….

 

TN.cz