Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2017 11:59
video mistrovství světa

Slovenská tragédie: Červená za divadlo, vlastňák v poslední minutě

Fotbalisté Slovenska v utkání se Skotskem
Zdroj: Profimedia
Fotbalisté Slovenska v utkání se Skotskem

Nejstupidnější vyloučení, které vás může napadnout. A potom vlastenec v poslední minutě. Jestli Slovensko nepostoupí na fotbalové mistrovství světa, pak to bude jeden z nejvíce neuvěřitelných příběhů.

Byla to skvěle rozehraná kvalifikace. Pak přišel zápas, kde měli Slováci jen potvrdit svou pozici. Remizovat ve Skotsku? Pro tým, který hrál celou kvalifikaci v pohodě, to měl být snadný úkol.

 
Jenže po čtvrtečním večeru mají fotbalisté Slovenska hlavu v dlaních. Sice ještě existuje teoretická naděje, že uhrají postup do baráže, ale už to nemají ve svých rukou.


Moment číslo 1:

 

 
Útočník Robert Mak si asi neuvědomil, že už po 15 minutách viděl žlutou kartu. Krátce poté vběhl za balónem do velkého vápna a teatrálně upadl. Hned si tenhle zkrat uvědomil, vstal a běžel dál. Ale sudí slitování neměl. Už od 23. minuty hrálo Slovensko oslabené.


Moment číslo 2:


Už se zdálo, že parta okolo Marka Hamšíka zápas do vytoužené remízy dotáhne. Pak už by čekal jen domácí zápas s Maltou… Jenže minutu před koncem nechali Slováci uniknout po pravém křídle střídajícího Ikechi Anyu a Martin Škrtel si srazil míč do brány. Kolikátý už to byl vlastenec…


Slovensko ještě může postoupit, musí a le na dálku fandit Slovinsku, které doma hostí v posledním duelu skupiny Skoty. Stačila by snad i remíza. Slovensko by totiž doma mělo nad Maltou vyhrát.

ram TN.cz