Publikováno 7. 5. 2017
ms v hokeji nedaří se

Slováci se na MS stále hledají, s Lotyši prohráli 1:3

Slovensko - Lotyšsko

Slovenští hokejisté prohráli ve svém druhém utkání na světovém šampionátu s Lotyšskem 1:3 a ve skupině mají stále dva body za výhru v prodloužení nad Itálií. To Lotyši jsou po dvou utkáních bodově stoprocentní.

Po vydřené výhře v prodloužení nad Itálií nastoupili Slováci proti Lotyšům, kteří si posílili sebevědomí vítězstvím 3:0 nad Dánskem. Slovenští hokejisté navíc s pobaltským soupeřem nemají v poslední době příliš dobrou bilanci, když proti němu naposledy odehráli dvojici zápasů v rámci přípravy před MS 2015 a ani jednou nezvítězili. Když se spolu oba celky naposledy střetly na světovém šampionátu, byla z toho před čtyřmi lety také lotyšská výhra.

Na gól se tentokrát čekalo do jedenácté minuty a slovenští fanoušci z něj radost neměli, když skóroval Sprukts. Naši východní sousedé tentokrát nepředvedli špatný výkon, dojeli ale na koncovku, v které se jim vůbec nedařilo. To Lotyši dokázali podruhé skórovat ve 28. minutě, kdy na 2:0 zvyšoval Girgensons.

Slováci se ale přece jen dokázali vrátit do hry. V 50. minutě vstřelil kontaktní branku Miklík. Slovenské naděje uhasil ale necelou minutu a půl poté Džerinš rozhodující brankou na 3:1.