Aktualizováno 16.11. 2018 23:18
fotbal liga národů

Slováci rozdrtili Ukrajinu 4:1! Češi se tak musí strachovat o záchranu

Slovensko - Ukrajina

Fotbalisté Slovenska deklasovali na domácím stadionu v Trnavě pod vedením nového trenéra Pavla Hapala Ukrajinu 4:1 a před posledním zápasem Ligy národů poslali do Česka pořádnou důrazný vzkaz. V pondělním vzájemném souboji Češi nesmí prohrát, aby se udrželi v B divizi.

Slováci už byli na pokraji vyřazení a prohra by je skoro odsoudila k sestupu do C divize Ligy národů. Jenže pod novým trenérem pavelm Hapalem sehráli báječný zápas a nadšeným výkonem Ukrajinu doslova rozstříleli.

Skóre otevřel už v 6. minutě Albert Rusnák a ještě v první půli navýšil vedení střelou z dálky Juraj Kucka. Ukrajinci sice na začátku druhé půle snížili, pak ale přišla další dvě razantní odpovědi, když v závaru před brankou Ukrajiny zakončoval do sítě Zrelák. Čtvrtý gól dali Slováci z rychlého kontru.

Ukrajina je jistým postupujícím do divize A. Slováci se v pondělí v Edenu střetnou s Českem o záchranu v divizi B. Česku stačí remíza, protože první vzájemný zápas vyhráli, Slováci ale ukázali, že mají velkou formu.

V divizi A porazili Nizozemci tým Francie 2:0 a odsoudili Německo k sestupu. Spolu s Němci se už smířili se sestupem do divize B i Islanďané a Poláci.