Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2018
Fotbal Dlouhý distanc

Slavný Turan přestřelil: Sudímu chtěl dát ránu, padl rekordní trest!

Arda Turan
Zdroj: Profimedia

Když předvedete zkrat, jaký předvedl Arda Turan, rozhodčí na nic nehledí. Ani na slavné jméno na dresu. Turan neudržel nervy na uzdě. V zápase jeho Basaksehiru se Sivassporem řval na pomezního sudího, do kterého i strčil. Následovala červená karta, ale málem i šarvátka s hlavním rozhodčím. Toho Turan chtěl trefit pěstí. Teď padl trest a je v rámci tureckého fotbalu rekordní.

Turan v souboji u pomezní čáry upadl a dožadoval se faulu. Asistent ale posoudil situaci jako čistou a to Ardana pořádně naštvalo. Do sudího strčil a řval mu do obličeje. Za to dostal Turan červenou.

 

 

Tím to ale neskončilo. Ardan Turan se vydal k hlavnímu rozhodčímu, na kterého také řval a naznačoval mu, že ho trefí pěstí. Nejspíš ale našel poslední zbytky sebeovládání a k šarvátce naštěstí nedošlo.

 

 

Po celém tomhle vystoupení následoval disciplinární trest. A ten je v rámci tureckého fotbalu rekordní. Arda Turan si nezahraje šestnáct zápasů a bude muset zaplatit v přepočtu 200 tisíc korun pokutu. Utkání, které se hrálo už před týdnem, skončilo remízou 1:1.

 

Nejdelší distanc v historii světového fotbalu?

 

Turanův trest však není nic proti tomu, co dostal v roce 1915 od disciplinárky Angličan Enoch West. Ten figuroval v sázkařské aféře, za což dostal doživotní stopku, která se nakonec zkrátila na třicet let. Jenže v té době mu bylo 59 let a tak už neměl na fotbal ani pomyšlení.

lju TN.cz