Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2017
nova sport evropská liga

Slavii stále chybí Danny. Maccabi nebude lehký soupeř, varuje kouč

Danny
Zdroj: Profimedia
Danny

Není to sice Liga mistrů, ale v pražském Edenu už vyhlížejí start bojů v evropských pohárech. Slavia navíc myslí i na vysněný postup, vždyť v Evropě nehrála dlouhých osm let. První překážkou bude izraelský Maccabi Tel Aviv.

Zápas s Maccabi bude prvním chodem výživného týdenního menu. V neděli po vstupu do Evropské ligy čeká sešívané i 288. derby proti Spartě.


"Začátek je důležitý, musíme dobře vstoupit do zápasu a snažit se vstřelit pár gólů, kdyby se povedlo vyhrál, bylo by to super," ví záložník Jaromír Zmrhal.


Maccabi je se dvěma výhrami a domácí porážkou 0:3 z prvního kola na třetím místě izraelské ligy. "Jsou nebezpeční ve hře dopředu, mají šikovné hráče ve středu pole a na křídlech, takže nás určitě nečeká nic jednoduchého," tuší trenér Jaroslav Šilhavý.


Slavia doufá, že ji ve čtvrtečním duelu nenechají ve štychu diváci, lístky jsou stále k dispozici. „Hrajeme doma, budeme chtít, abychom byli hodně aktivní. Věřím, že nás požene dopředu plný stadion," doufá kouč.


Vrásky mu ale dělají dva hráči. Ani do pohárového duelu nezasáhne portugalská hvězda Danny. „Ale až na něj a Šventa jsou všichni k dispozici. Simon Deli už bude k utkání připraven,“ hlásí Jaroslav Šilhavý.


Zápas Slavia Praha - Maccabi Tel Aviv začne v pražském Edenu ve čtvrtek v 19 hodin a přímým přenosem ho vysílá NOVA Sport 1.

ram TN.cz