Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 8. 2017
Kvalifikace Liga mistrů

Slavii se na Kypru nedařilo: Dobré šance, žádný gól a prohra 0:2!

SK Slavia Praha vs. APOEL
Zdroj: ČTK
SK Slavia Praha vs. APOEL

Fotbalisté Slavie ani přes mnoho dobrých šancí brankáře Nikósie Boye Watermana nepřekonali. Z Kypru si odváží prohru 0:2 a za týden v odvetě této kvalifikace Ligy mistrů, která se koná v Edenu, nečeká svěřence trenéra Šilhavého vůbec jednoduchý úkol.

Slavia prohrála v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na půdě APOELu Nikósie 0:2 a vzdálil se jí postup do základní skupiny. Český šampion na Kypru nezachytil začátek a v prvních deseti minutách inkasoval obě branky po trefách Igora De Camarga a Stathise Aloneftise.

 

Slávisté usilují o druhý postup do skupiny Ligy mistrů v historii, hlavní fázi si zahráli dosud jen v roce 2007. Pokud by se jim v odvetě podařilo dvojzápas otočit, získali by zároveň prémii téměř 385 milionů korun. V případě vyřazení s APOELem by si červenobílí na podzim zahráli skupinu méně prestižní Evropské ligy.

 

 

Slavii vypadla ze hry kvůli zranění hlavní letní posila Danny a místo něj nastoupila na levém křídle nejnovější akvizice Slovák Stoch, kterého Pražané teprve v pondělí dopsali na soupisku pro Ligu mistrů.

lju, ČTK TN.cz