Aktualizováno 23.9. 2017 20:37
8. kolo fotbalová liga

Slavia ztratila body ve Zlíně! Plzeň tak vede už o sedm bodů!

Fastav Zlín - Slavia Praha

Fotbalová Slavia ztratila další body! V sobotním šlágru první ligy ve Zlíně remizovala 1:1 a z jejího zaváhání má radost hlavně Viktoria Plzeň. Další tři body má nováček z Olomouce, která doma rozstřílel Duklu 3:0.

Ševci ztratili doma první body, naopak Slavia ani na čtvrtý pokus nedokázala na půdě soupeře zvítězit a počtvrté remizovala. Pražané vedli od 76. minuty, kdy si po rohovém kopu dal vlastní gól Ondřej Bačo. Zlínu se podařilo vyrovnat 84. minutě, kdy Vukadin Vukadinovič proměnil penaltu.

Slavia tak alespoň 34. zápasem v řadě bez porážky vytvořila nový rekord ligy.

Plzeň vyhrála v Mladé Boleslavi 2:0 a brala plný počet bodů i v osmém kole. Viktorii už jen jedno utkání jim schází k vyrovnání historicky nejlepšího vstupu do soutěže v podání Sparty ze sezony 2011/12. O triumfu Západočechů rozhodl v úvodní čtvrthodině dvěma góly Michael Krmenčík, který se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Sigma Olomouc potvrdila dobrou formu a přehrála Duklu Praha 3:0. V tabulce nejvyšší soutěže se tak nováček vyhoupl už na druhé místo před Slavii. Dvěma góly se pod výhru podepsal Jakub Plšek, v závěru zvyšoval Martin Sladký. Olomouc tak bodovala popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.

Jablonec zvítězil na hřišti Bohemians Praha 1905 1:0 a bodoval pošesté za sebou. Severočeši se v neúplné tabulce vyhoupli už na čtvrtou příčku. Gólem se o to zasloužil Martin Doležal. Bohemians z posledních šesti ligových duelů dali jediný gól, přesto to byla teprve jejich druhá porážka v sezoně.