Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2018
fotbal Kauza videorozhodčí

Slavia se bouří! Nepřímo obvinila Plzeň, že zbrojí proti videu!

Videorozhodčí
Zdroj: Profimedia

Boj o ligový titul nabírá dvě kola před koncem na obrátkách. Může za to štiplavé prohlášení zástupce generálního ředitele Slavie Tomáše Syrovátka, který jasně vyjádřil přesvědčení, že sílí tlak na to, aby ve zbývajících dvou kolech nebyl na zápasech přítomen videorozhodčí!

Je to trochu paradox. I když byl tolik vychvalovaný videorozhodčí přítomen téměř na každém jarním kole, teď vážně hrozí, že v tom klíčovém bude mimo hru. Zápas Plzně s Teplicemi se totiž dost možná bude muset obejít bez něj, což samozřejmě nahrává různým spekulacím. Ty ostatně ještě přiživil právě Syrovátka, který rozvířil vody na svém Twitteru...

"Ve fotbalovém prostředí cítím velký tlak na to, aby v posledních dvou kolech nebyl na zápasech žádný videorozhodčí. Jistému klubu se pod ním nedaří :-). Jasný důkaz, jak důležitý VAR je," napsal Syrovátka.


Lze si snadno domyslet, že se jeho vyjádření trefuje do trápící se Plzně. Ta pod dohledem videa padla 2:5 na Bohemians i 0:2 na Slavii, v této "kauze" je však podle všeho nevinně.

O nasazení videa totiž rozhoduje LFA (Ligová fotbalová asociace), která z ekonomických důvodů využívá pro nákladný projekt přenosový vůz jedné televizní společnosti. Tento vůz už ale nebyl k dispozici ve 26. kole, kdy se dopředu vědělo o jeho zapůjčení na Slovensko. 


Hrozí tedy nyní stejná situace? Nebo se snad LFA bojí toho, aby video jen na jednom zápase kola nenarušilo regulérnost soutěže? To by vzhledem k tomu, jak to probíhalo doposud, zavánělo fraškou. Faktem nicméně zůstává, že video v předposledním kole ligy je vskutku vážně ohroženo...

"LFA v tuto chvíli usilovně hledá řešení, aby mohl být videorozhodčí nasazen na utkání 29. kola," citoval iSport.cz mluvčího asociace Štěpána Hanuše.


Jak tahle zapeklitá situace asi dopadne? 

 

TN.cz