Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 16:58
další hráč na kraj obrany

Slavia definitivně potvrdila novou posilu! Příchází ukrajinský talent

Eduard Sobol
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Slavia přivítala ve svých řadách další zahraniční posilu. Do Vršovic přichází na roční hostování ze Šachťaru Doněck krajní obránce Eduard Sobol.

Poslední sezóny trávil dvaadvacetiletý obránce povětšinou po hostováních. Působil v Metalurgu Doněck, Charkově či Luhansku.
 

„Chtěl jsem vyzkoušet svou sílu v Evropě a jsem rád, že přišla taková možnost, jako je Slavia. Je to velmi silný tým, kde se můžu jako fotbalista dál vyvíjet,“ řekl pro oficiální stránky Slavie Praha Sobol.
 

Ten má za sebou i působení v Evropské lize, kde se představil v barvách Luhansku. Na kontě má i šest startů za ukrajinskou reprezentaci, většinu z nich v probíhající kvalifikaci o mistrovství světa.

Slavia tak po Jakubu Jugasovi, Janu Laštůvkovi, Jakubu Hromadovi, trojici Danny, Halil Altintop a Ruslan Rotaň či mladíkům Danielu Trubačovi a Filipu Panákovi získala další posilu před play off Ligy mistrů.
 

Došlo ale i k pohybu opačným směrem. Na roční hostování do Jablonce odešel Stanislav Tecl. Tomu se v hráčské konkurenci v Edenu neposadilo prosadit, nejvíce se zaskvěl v posledním kole loňského ročníku, kdy dvěma góly přispěl k výhře 4:0 nad Brnem, po níž Slavia slavila mistrovský titul.

TN.cz