Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 11. 2017
fotbal Pohled Tvrdíka

Slavia bude jako Juventus! Učíme se od nejlepších, vzkázal Tvrdík

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: Twitter

Plánovanou tiskovou konferenci na tento týden sice šéf Slavie Jaroslav Tvrdík nakonec zrušil, o své dojmy se ale s fanoušky podělil aspoň prostřednictvím obsáhlého rozhovoru na webových stránkách klubu.

O dosavadním průběhu sezony: 

"Nejcennější fotbalovou trofejí vždycky bude titul mistra ligy. U nás ale dominuje Plzeň a bodový odstup Slavie je zklamáním. Nebudeme hledat alibi. Jsme realisté a nemůžeme čekat, že budeme každý rok mistr, ale při kvalitě kádru Slavie je zejména ztráta bodů s výrazně slabšími kluby neodpustitelná. Tým hrál v řadě zápasů pod svůj potenciál. Na druhou stranu druhé místo zaručující účast týmu v kvalifikaci Ligy mistrů, postup do jarní části Evropské ligy a vítězství v MOL Cupu mohou stále udělat z ročníku 2017/2018 jeden z nejúspěšnějších v dlouhé fotbalové historii Slavie.

O příchodu Jana Nezmara:

"Sportovní ředitel je pro nás opravdu klíčová pozice a v ČR jsme při cílech klubu neviděli příliš mnoho kandidátů splňujících naše představy. O Honzu jsme se ucházeli již loni. Zvažovali jsme v mezičase i další kandidáty, dokonce ze zahraničí, ale nakonec jsme se rozhodli pro druhé kolo jednání s Janem Nezmarem. V polovině září jsem oslovil s naším zájmem a nabídkou přímo majitele Liberce pana Ludvíka Karla, kterému chci také poděkovat za velmi korektní přístup. Jan Nezmar se své pozice sportovního ředitele ujme 5. prosince 2017, na prosincové valné hromadě bude jmenován členem představenstva Slavie."O inspiraci Juventusem:

"Využili jsme nabídky Pavla Nedvěda a vedení klubu opakovaně navštívilo Juventus Turín. Klub, který vyhrál šestkrát za sebou mistrovský titul a nyní usiluje o rekordní sedmý. Chceme se na naší cestě k vrcholu učit od nejlepších. Kompetence uvnitř klubu se s příchodem Honzy Nezmara změní na „systém Juventus“, ve kterém je klíčová role ve vztahu k řízení prvoligového týmu na sportovním řediteli klubu. A Jirka Bílek, který skončil jako hráč a kapitán, se bude v našich podmínkách učit systémově plnit roli Pavla Nedvěda a v roli sportovního poradce představenstva bude partnerem Jana Nezmara."

O úkolech pro Nezmara:

"Honza dostává pět priorit. 1. Stanovení krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé sportovní koncepce A týmu. 2. Nastavení přestupové politiky prvního týmu, zkvalitnění skautingu a lepší návaznost na mládežnickou akademii. 3. Zkvalitnění a zefektivnění všech podpůrných záležitostí sportovního růstu hráčů uvnitř klubu (individuální a skupinové tréninky, preventivní a fyzioterapeutická péče, zdravotnické zabezpečení). 4. Zkvalitnění infrastruktury (kvalita tréninkového zázemí, hřišť, rehabilitace). 5. Analýza personálního obsazení včetně zlepšení komunikace uvnitř sportovního úseku a uvnitř klubu.“O přestupové politice:

"O příchodech nebo odchodech bude finálně rozhodovat představenstvo klubu, návrhy bude předkládat sportovní ředitel klubu. Bude mít plné kompetence, včetně podřízenosti skautingu pro první tým. Chceme investovat do hráčů, jejichž hodnota po dobu pobytu v klubu bude dále růst. Musíme dále minimalizovat chyby. Do týmu plánujeme zapracovat více mladých hráčů a také více odchovanců. Klub hodně investoval, hodnota hráčů například podle Transfermarketu je skoro 900 milionů Kč. Úloha trenérského týmu bude mnohem více zaměřena na rozvoj hráčských kvalit a dovedností než na výběr hráčů."

O pozici Jaroslava Šilhavého:

"Akcionáři Slavie, do jejichž působnosti toto personální opatření spadá, nikdy neprojednávali návrh na odvolání Jaroslava Šilhavého. Neexistuje žádné jiné trenérské jméno ani není stanoven žádný termín výměny současného trenérského týmu. Věřím, že spolupráce Jana Nezmara a Jaroslava Šilhavého bude přínosná pro celý klub i pro ně dva. Klubová úcta k legendám, ke kterým Jaroslav Šilhavý bezesporu patří, se nemůže projevovat jen tím, že jim položíme desku před stadionem nebo poděkujeme při klubových výročích. Ke klubové kultuře musí patřit, že je nehodíme přes palubu při prvních problémech. Jarda je kvalitní trenér, pro klub již nyní hodně dokázal a já na to rozhodně neplánuji zapomenout."
O plánech pro rok 2018:

"K hlavním cílům pro příští rok patří výstavba projektu slávistického muzea. Tým pod vedením Tomáše Syrovátky připravil v průběhu posledního roku komplexní realizační studii. Je to nejlepší materiál, jaký jsem v klubu dostal a projekt muzea bude plně srovnatelný se špičkovými evropskými kluby. Je to opravdu nádherný projekt a majitelé klubu již schválili finanční prostředky ve výši 30 milionů Kč."

 

fre TN.cz