Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 2. 2017
Biatlon MS Hochfilzen

Skvělý závod českých biatlonistů: Moravcovi těsně uteklo zlato!

Ondřej Moravec
Zdroj: Profimedia

Vynikající vytrvalostní závod na 20 kilometrů na MS v Hochfilzenu předvedl Ondřej Moravec. Na střelnici neudělal žádnou chybu a ke všemu zastřílel velmi rychle a sahal po zlaté medaili. Rychlejší byl však o 3,3 sekundy Američan Lowell Bailey. Moravec je tak stříbrný, ale výborně zajel i Michal Krčmář, který skončil šestý.

Biatlonista Ondřej Moravec byl druhý ve vytrvalostním závodu na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu a vybojoval pro Českou republiku čtvrtou medaili na šampionátu. První zlato v historii pro USA získal pětatřicetiletý Lowell Bailey, který českého reprezentanta porazil na 20 kilometrech jen o 3,3 sekundy. Třetí skončil favorit Martin Fourcade z Francie, jenž dvakrát na střelnicích chyboval a na vítěze ztratil 21,2 sekundy.

 

Moravec získal pátou medaili ze světových šampionátů, individuální titul mu však znovu unikl. V Hochfilzenu byl dosud dvakrát pátý ve sprintu a ve stíhacím závodu, na MS před dvěma lety v Kontiolahti skončil na této trati třetí. Dosavadní tři české cenné kovy v rakouském středisku vybojovala Gabriela Koukalová, která má kompletní sbírku.

 

Pro svůj druhý nejlepší výsledek na mistrovství světa v kariéře si dojel Michal Krčmář, který obsadil šesté místo se ztrátou 43,6 sekundy na vítěze. Stejně jako Moravec by ve střelbě stoprocentně úspěšný. Michal Šlesingr chyboval třikrát a byl osmnáctý. Příslibem do štafety je také 32. místo Tomáše Krupčíka se třemi chybami.

lju, ČTK TN.cz
Reklama

 

Reklama