Florbal Mistrovství světa

Skvělý výkon českých florbalistů, ve skupině porazili silné Švýcary!

Adam Delong
Zdroj: ČTK

Čeští florbalisté po skvělém výkonu porazili na mistrovství světa v Praze Švýcarsko 6:4 a vyhráli tak skupinu A. Velkou měrou se o to v utkání postaral Adam Delong, který dal hattrick. Český tým tak slaví postup do čtvrtfinále.

Do zápasu lépe vstoupili Švýcaři, za které se prosadil ve 2. minutě Meier a překonal Součka v českém brankovišti. Odpověď přišla až v deváté minutě. To se poprvé radoval Adam Delong.

Stejný hráč uzavřel střelecký účet první části. Mezi tím však skóroval za český tým Langer a za hosty Riedi. A jelikož druhá třetina žádnou změnu skóre nenabídla, šlo se za stavu 3:2 pro Čechy do té závěrečné.

V té sice Švýcarsko zásluhou Zaugga dorovnalo gólové manko, pak ale úřadovali Češi. Hattrick završil Adam Delong, ke kterému se přidali Jendrišák a Beneš. A protože se do české sítě trefil už jen Berry, byl důvod k radosti po výhře 6:4.