Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 8. 2017
hokejová lm první zápasy

Dobrý začátek! Mountfield dal v Lize mistrů 5 gólů, slaví i Kometa

HC Mountfield
Zdroj: ČTK

Úspěšný vstup do letošního ročníku Ligy mistrů mají za sebou české hokejové celky. Dařilo se jak královéhradeckému Mountfieldu, tak Kometě Brno. Prohru v prodloužení musí vstřebávat pouze v Liberci.

Hradečtí hokejisté těžili s povedeného vstupu do utkání, když v úvodním dějství odskočili finskému TPS Turku na rozdíl dvou branek. Ve druhé dvacetiminutovce sice diváci gól neviděli, hned v úvodu závěrečné části ale domácí zvýšili na 3:0. Hosté se nakonec dočkali jen čestného úspěchu, nakonec však český celek vyhrál 5:1.
 

Kometu Brno čekala premiéra v norském Stavangeru a byli to Moravané, kdo šel do vedení. V patnácté minutě se trefil Němec. Ještě ve druhé třetině však domácí srovnali, na bodový zisk jim to ale nestačilo. Výhru Kometě přisoudil v osmačtyřicáté minutě Mallet.
 

Tvrdý oříšek čekal na Liberec. Švédský Vaxjö vedl od desáté minuty, ve druhé části ale Severočeši skóre otočili a druhou přestávku strávili za vedení 3:2. Deset minut před koncem ale soupeř srovnal a ve třetí minutě prodloužení stanovil konečný výsledek na 3:4 pro hosty Rosén.

 

msl TN.cz