Publikováno 10. 8. 2018
Atletika Mistrovství Evropy

Ogrodníková je stříbrná: Na ME získala první medaili pro ČR!

Nikola Ogrodníková

Nikola Ogrodníková získala na mistrovství Evropy v atletice, které se koná v Berlíně, první medaili pro Českou republiku. Mezi ženskými oštěpařkami byla lepší už jen Němka Christina Hussongová s hodem 67,90 metru - nový rekord šampionátu (Ogrodníková 61,81). Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo.

Ogrodníková už v této sezoně stála třikrát na stupních vítězů při Diamantové lize, v Lausanne dokonce na stupni nejvyšším. Do svého prvního velkého finále vstoupila hodem dlouhým 61,85 m a ten nakonec stačil na stříbro, protože soupeřkám se příliš nedařilo.

Jen Hussongová se před domácím publikem vypnula k mimořádnému výkonu. Už v kvalifikaci poprvé přehodila 67 metrů a ve finále se hned prvním hodem ještě zlepšila. Vítězstvím napodobila čtvrteční triumf svého krajana Thomase Röhlera.

Sedmibojařka Thiamová má i evropské zlato, Cachová je opět šestá

Belgičanka Nafissatou Thiamová vyhrála sedmiboj na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně a ke zlatu z olympijských her a mistrovství světa přidala další titul ziskem bodů 6816 bodů. Kateřina Cachová obsadila šesté místo stejně jako na předchozím evropském šampionátu, ale s podstatně lepšími výsledky. Ve většině ze sedmi disciplín překonala nebo vyrovnala své letošní nejlepší výkony a poprvé nasbírala 6400 bodů.

Ruska Lasickeneová vyhrála na ME výšku, Hrubá byla šestá

Ruska Marija Lasickeneová podle očekávání vyhrála na mistrovství Evropy v Berlíně soutěž výškařek, když překonala rovné dva metry. Stejně vysoko se dostala Bulharka Mirela Demirevová, ale až na třetí pokus. Michaela Hrubá si zlepšila letošní maximum na 191 centimetrů a obsadila šesté místo.

Zlato na čtvrtce získal znovu Brit, tentokrát Hudson-Smith

Matthew Hudson-Smith vybojoval v Berlíně už jedenácté evropské zlato pro Británii v běhu na 400 metrů v čase 44,78 sekundy. Belgická dvojčata Kevin a Jonathan Borléeové ho pronásledovali marně a Nor Karsten Warholm, který chtěl získat zlaté double na překážkové i hladké čtvrtce, přecenil síly a doběhl ve finále poslední.