Aktualizováno 9.12. 2018 09:04
NHL Hokejová noc

Skvělá česká noc: Skóroval Palát, Jaškin, Krejčí, Hertl, poprvé i Radil

Lukáš Radil
Zdroj: NHL media

Z českého pohledu se dá hokejová noc v NHL shrnout jednoduše jako povedená. Činili se zejména útočníci ve službách San Jose Sharks. Tomáš Hertl a Lukáš Radil odešli z utkání s jedním gólem a pomohli tak k výhře svého týmu nad Arizonou 5:3.

Pro Lukáše Radila to byla vůbec první trefa v NHL. Bývalý útočník Spartaku Moskva či Pardubic na premiérovou gólovou radost čekal šest zápasů. Těšit ho mohla o to víc, že byla i vítězná. Radil se prosadil v 15. minutě druhé části, když otočil průběh utkání s Arizonou, které Sharks nakonec vyhráli 5:3. Do prázdné se v samotném závěru trefil ještě Tomáš Hertl. 

 

 

Zářil také Ondřej Palát z Tampy Bay. Ta hostila Colorado a vyprovodila ho vysoko 7:1. Právě Palát dokázal domácí obranu dvakrát překonat. Ještě lépe se dařilo jeho spoluhráčovi Stevenu Stamkosovi, který si vedle dvou branek připsal i stejný počet asistencí.

 

 

Dali o sobě znovu vědět i Davidové z Bostonu. Krejčí se podílel na výhře 6:3 nad Torontem gólem a asistencí, Pastrňák měl asistence dvě. O jednu více si v zápase zapsal Brad Marchand. I Díky Čechům vyhrál Washingtonu v Columbusu 4:0. Jeden gól dal Dmitrij Jaškin, po jedné asistenci měl Jakub Vrána i Michal Kempný.

 

 

A pokud vám zdařilý český večer ještě stále nepřijde dostatečně zdařilý, doplníme ho ještě českými body, které se připisovaly před půlnocí. Na jedinou branku Vegas, kterou dal Oscar Lindberg, přihrával Tomáš Nosek. Jeho Golden Knights ale odjeli z Los Angeles s prohrou 1:5. Dařilo se však hokejistům Philadelphie, kteří si na cestu z Buffala zabalili vítězství 6:2 a jednou asistencí se pod něj podepsal Jakub Voráček.

lju TN.cz