Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2016 18:48
video krásná rozlučka

Skvělá atmosféra, zvučný soupeř! S Nezmarem se loučily tisíce lidí

Zdroj: Nova Sport

Tisíce fanoušků v hledišti, bouřlivá atmosféra, zvučný soupeř. Taková byla rozlučka sportovního ředitele Slovanu Liberec Jana Nezmara, který až do května oblékal dres německého Neugersdorfu ve čtvrté lize.

Pro místní to byla událost. Rozloučit se s fotbalovým bohem, jak Jana Nezmara v Neugersdorfu nazývají, si nechal ujít jen málokdo. Navíc když jeho tým přišly podpořit takové hvězdy jako Radoslav Kováč nebo Milan Baroš.
 

"Vždycky jsem ho obdivoval, na hřišti mi bude hodně chybět," přiznal jeden z německých příznivců českého fotbalisty a Jana Nezmara tak potěšil. "Jsem rád, že jsem tu zanechal takový dojem," přiznal hráč, který si největší jméno udělal v Liberci.
 

Nezmar i po skončení kariéry v Česku dál kopal v Německu za Neugersdorf regionální soutěž a za tři roky nastřílel neuvěřitelných 74 branek. A málem se trefil i v rozlučce proti Drážďanům, hrajícím druhou bundesligu.
 

Jeho i Radoslava Kováče však zaskočilo, proti jak silnému soupeři se postavili. "Normálně se dělají rozlučky třeba proti hasičům..." očekával Nezmar na druhé straně hřiště méně zvučného soka. A v podobném duchu mluvil i Radoslav Kováč: "Nečekal jsem, že budeme hrát s druhou bundesligou," smál se udýchaný obránce.
 

Pro Nezmara je to definitivní konec aktivní fotbalové kariéry, teď si prý půjde zahrát maximálně tak hokej s kamarády.
 

TN.cz