Aktualizováno 17.4. 2017 15:24
KHL Ruská soutěž

KHL? Petrohrad s Kovalčukem slaví titul. Kovář vyhrál bodování!

Petrohrad slaví titul v KHL

Pomalu jdeme do finále, hokejové soutěže vrcholí. Ruská KHL po včerejším finálovém utkání skončila. Petrohrad v něm porazil Magnitogorsk 5:3 a sérii vyhrál suverénně 4:1. Tým kolem hvězd Kovalčuka či Datsyuka tak slaví podruhé v historii Gagarinův pohár. Vítězem kanadského bodování základní části se stal útočník Jan Kovář, který se stal historicky třetím Čechem, kterému se to povedlo.

Tým SKA Petrohrad je evropský klenot, který disponuje miliardami, což se odráží pozitivně na hráčském kádru. Hráči jako Ilya Kovalčuk, Pavel Datsyuk, Vyačeslav Vojnov, Sergei Širokov či Viktor Tichonov pomohli velkou měrou k tomu, že klub získal podruhé v historii KHL Gagarinův pohár, když v play off porazil loňského mistra Metallurg Magnitogorsk.

Z Čechů se z ruského titulu nikdo neraduje, těsně pod vrcholem však skončili Jan Kovář s Tomášem Filippim. První jmenovaný alespoň menší radost mít může. Vyhrál totiž produktivitu play off Kontinentální hokejové ligy o bod před spoluhráčem Sergejem Mozjakinem. V tomto ohledu se stal teprve třetím českým hokejistou, kterému se to povedlo.

Jan Kovář

Před Kovářem ovládl produktivitu play off KHL v roce 2011 Josef Vašíček, který však ve stejný rok, těsně před začátkem nové sezony zemřel při leteckém neštěstí týmu Lokomotiv Jaroslavl. V roce 2012 pak byl nejproduktivnějším hokejistou vyřazovacích bojů v nejprestižnější evropské soutěži Roman Červenka, který od loňska působí ve švýcarském Fribourgu.