Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2017 09:58
útok v londýně další potvrzená oběť

Skateboardem mlátil teroristy, aby pomohl ostatním. Pak ho zabili

Ignacio Echeverria
Zdroj: facebook

Teroristický útok v Londýně si vyžádal zatím osm obětí na lidských životech. Jedním z pohřešovaných, jehož smrt však později potvrdila jeho rodina, byl Španěl Ignacio Echeverria. V osudový okamžik byl zrovna na londýnském mostě, kde se svým skateboardem snažil praštit jednoho z teroristů, aby pomohl ženě, které šlo o život. Bohužel Ignacia zaplatil za své hrdinství vlastním životem a veřejnost na něj teď vzpomíná jako na hrdinu.

Sedmatřicetiletý Ignacio se stal smutným hrdinou. Svědci útoku popsali, že ho viděli na mostě, jak svým skateboardem mlátil do teroristy, který útočil na bezbrannou ženu.

 

 

Bohužel za svůj hrdinský čin zaplatil daň nejvyšší - vlastní život! Ignacio byl Španěl, ale pracoval v londýnské poboččce bankovní společnosti HSBC. V sobotu se nejspíš vracel z práce a cestu domů si chtěl zpříjemnit jízdou na skejtu.
 

Právě skateboarding byl Ignaciovou vášní a životním stylem. Sportem, který nerozlišuje barvu pleti, ani náboženské vyznání, ale naopak lidi po celém světě spojuje. Ignacio zůstane navždy hrdinou nejen této komunity.

Ignacio Echeverria
Zdroj: Twitter

Když Ignaciova rodina potvrdila, že právě on je další obětí sobotního teroru, internet zaplavily kondolence a slova útěchy pro jeho pozůstalé a kamarády.

mm TN.cz