Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2017 23:07
video baráž o rusko

Skandální postup na MS dokonán: Švýcarům stačila podivná penalta!

Skandální penalta proti Severnímu Irsku
Zdroj: Profimedia
Skandální penalta proti Severnímu Irsku

Fotbalisté Švýcarska si počtvrté za sebou zahrají na mistrovství světa. Výběr trenéra Vladimira Petkoviče v dnešní domácí barážové odvetě remizoval 0:0 se Severním Irskem a po výhře 1:0 z prvního utkání si zajistil místo na šampionátu, který bude příští rok hostit Rusko.

Švýcarsko mělo na těžkém terénu v Basileji od začátku převahu, ale soupeřovu obranu překonat nedokázalo. Severní Irsko, které v kvalifikační skupině skončilo i před českou reprezentací a usilovalo o první účast na mistrovství od roku 1986, naopak mohlo z ojedinělé šance skórovat.

Jenže hlavičku Jonnyho Evanse v nastavení vykopl z brankové čáry Ricardo Rodríguez a stal se ústřední postavou celého dvojzápasu. Právě obránce AC Milán minulý týden v Belfastu totiž rozhodl o vítězství Švýcarska z velmi sporně nařízené penalty.
 

"Jsem pyšný, že jsem dnes večer mohl tyhle hráče vést. Odevzdali pro mě i vlast úplně všechno," ocenil výkon v odvetě trenér Severního Irska Michael O'Neill. "Pořád je to ale velké zklamání. Baráž rozhodl jeden špatný verdikt, penalta, která se nikdy neměla kopat," vrátil se ke klíčovému okamžiku z úvodního zápasu.

 

 

ram TN.cz