Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2016 09:01
nerovný boj

Skandálních 12 sedmiček: Házenkáři podlehli v boji o MS sudím

Čeští házenkáři marně bojovali s Makedonií
Zdroj: Profimedia
Čeští házenkáři marně bojovali s Makedonií

Čeští házenkáři si na světovém šampionátu v příštím roce ve Francii nezahrají. V odvetě play off kvalifikace v Makedonii prohráli 27:34 a nedokázali tak udržet nadějný náskok 28:22 z úvodního duelu ve Zlíně. Až neuvěřitelně vypadá pohled na statistiky: proti Česku sudí nařídili 12 sedmiček a vyloučili šest hráčů!

Svěřenci trenérů Daniela Kubeše a Jana Filipa tak nenavážou na účast na loňském mistrovství světa v Kataru. Makedonie vyřadila český tým v kvalifikaci druhé velké akce za sebou, vloni reprezentanty připravila o start na letošním evropském šampionátu.

Reklama


Stejný soupeř navíc národní celek zastavil v letech 2012 a 2014 ve skupině na Euru. Možnost na odvetu budou mít Češi hned v příští evropské kvalifikaci, v níž jim los opět přisoudil Makedonce.


Stejně jako v předešlých vzájemných zápasech byli k Čechům opět výrazně přísnější rozhodčí. Poměr vyloučení byl 1:6 a sedmimetrových hodů pak 12:3. "Jsme hrozně zklamaní. Dnes jsme hráli proti všem. Jsem pyšný na naše kluky za to, co předvedli," prohlásil na facebookovém profilu házenkářského svazu Kubeš.


"Vím, že po zápase se nemáme vyjadřovat k výkonu rozhodčích, jsme ve velkých emocích, ale... Dali jsme do toho všechno, do konce utkání jsme bojovali, bohužel to nestačilo. Doufám, že už se to jednou otočí a budeme vyhrávat i na Balkáně," doplnil nejlepší český střelec Ondřej Zdráhala.


Češi rychle prohrávali 1:4, pak sice snížili na 5:6, ale od té doby dominoval soupeř. Hosty potkal devítiminutový střelecký výpadek a Makedonci během něj zvýšili náskok na 13:5, takže už během úvodní třetiny zápasu smazali manko z prvního utkání. Českému celku dělal obrovské problémy především křídelník Manaskov, který za úvodní dějství zaznamenal devět gólů.


Po změně stran Makedonci odskočili až na rozdíl jedenácti tref. Hosté se nevzdali a v 48. minutě snížil Užek na 19:27. Minutu před koncem dokonce Stehlík upravil na rozdíl sedmi branek, na potřebnou šestigólovou porážku už ale jeho tým kvůli chybějícímu času nedosáhl.

ram TN.cz
Reklama

 

Reklama