Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2016 15:54
video vyhaslý život

SKANDÁL! Zemřel mladý fotbalista kvůli selhání záchranky?

Kolaps Patricka Ekenga
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalový svět se o víkendu zahalil do černé. Během zápasu rumunské ligy zkolaboval přímo na hřišti Kamerunec Patrick Ekeng, který po převozu do nemocnice zemřel. Tato tragická událost ale bude mít pravděpodobně ještě dohru. Jak totiž uvedli lékaři, před přijetím na pohotovost nedostal řádnou první pomoc. A už padají tresty.

 Ty záběry nejsou pro slabé povahy. Záložník Dinama Bukurešť Patrick Ekeng byl na hřišti v duelu s Viitorulem Constanta jen pár minut, když se najednou uprostřed hřiště skácel k zemi jako podťatý. Šestadvacetiletého Kamerunce sice následně odvezli do nemocnice, odkud ale přišla záhy smutná zpráva. Ekeng zemřel.Netrvalo dlouho a nad smrtí mladého fotbalisty se začaly vznášet podivné otazníky. Lékaři z nemocnice totiž mají jasno, Ekengovi se během převozu nedostalo pomoci, jakou by potřeboval. Převzali ho se zástavou srdce, ani přes hodinu trvající resuscitaci ale nedokázali Kamerunce zachránit.

Patrick Ekeng
Zdroj: profimedia.cz Patrick Ekeng


Klubový lékař Dinama vinu odmítl. Rázně odmítl, že by cokoliv zanedbal. Hráči prý vytáhl zapadlý jazyk a zahájil masáž srdce. Horší už to ale mohlo být se sanitkou, která Ekenga vezla do nemocnice.Jak totiž odhalila následná kontrola úřadů, v několika vozech záchranné služby byly defibrilátory s prošlými bateriemi, prošlou dobu použitelnosti měly i některé léky užívané při resuscitaci... Rumunské úřady poté soukromé záchrance dočasně odebrala licenci.

pha TN.cz