Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.3. 2018 17:29
kriket Zostuzení!

Skandál v kriketu: Australané podváděli, teď se jim zhroutil svět!

Steve Smith, kriket
Zdroj: profimedia.cz

Skandál obřích rozměrů otřásá v těhto dnech kriketem, který se přitom dlouhodobě řadí mezi sporty gentlemanů. Ne všichni se tak ale chovají. Své o tom vědí hlavně Australani, kteří se nedůstojným pokusem o podvod dokonale zeSměšnili.

O co přesně šlo? Zvídavé televizní kamery zachytily při utkání s Jižní Afrikou pálkaře Camerona Bancrofta, jak smirkovým papírem brousí v kapse zápasový míček.

Že nejde o nic zásadního? Nenechte se zmást. Taková věc měla na zápas velký vliv, neboť takto upravený míček rázem nabírá zcela jiné vlastnosti.

Za ostudné chování vyfasoval Bancroft sedmiměsíční zákaz činnnosti, ještě hůře ale dopadli kapitán mužstva Steve Smith se svým zástupcem Dawidem Werenem. Ti totiž byli shledáni jako hlavní tvůrci celé myšlenky a teď si minimálně rok od milovaného sportu odpočinou. Všichni tři navíc musí vykonat aspoň 100 hodin prací prospěšných pro australský kriket.
 

EMOTIVNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SE SMITHEM:
 
Nejvíc ze všeho ale viníky bolí ztráta osobního kreditu. "Vím, že toho budu litovat do konce života. Nevím, proč jsem to udělal," rozplakal se Smith na tiskové konferenci.

Asi netřeba zdůrazňovat, že kauzou žije celá Austrálie. Kriketisté jsou veřejně pranýřováni v médiích a své jim od plic vzkázal také tamní premiér Malcolm Turnbull.

"Naši reprezentanti byli vždycky za hrdiny. Pro lidi znamenali víc než všichni politici. Teď ale každý Australan cítí jedno velké zklamání," přisadil si Turnbull.
 

fre TN.cz