Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2017 15:13
Zadržen Nadýchal hodně

Skandál: Slovenský reprezentant řídil opilý, hrozí mu vězení!

František Kubík proti pražské Spartě
Zdroj: Profimedia

Na první pohled sympaťák, který teď však v mnoha očích klesl. Slovenský fotbalový reprezentant František Kubík se zapsal jako další do řady hříšníků, kteří byli načapáni opilí za volantem. Měl nadýchat 1,49 promile a teď mu hrozí až rok odnětí svobody.

Oni se snad nikdy nepoučí! Fotbalistů a obecně sportovců, kteří byli zastaveni v autě policií a nadýchali větší množství alkoholu, těch je celá řada. Po včerejšku k nim přibyl i člen kádru širší fotbalové reprezentace Slovenska František Kubík. Pro slovenská média se tento skandál stal hlavní pondělní zprávou.

 

František Kubík
Zdroj: Profimedia

 

Svým průšvihem rozhněval Kubík jak vedení Slovanu Bratislava, kde hraje, tak i celé fotbalové prostředí ve své zemi. "Tuto informaci jsme se zatím dozvěděli jen z médií. Nemáme to od ještě potvrzené od samotného hráče. Kubík má momentálně vypnutý telefon, ale v průběhu dnešního dne se s ním určitě spojíme. Určitě z toho budou vyvozeny důsledky. Je však brzy hovořit o tom, jaké budou," uvedl sportovní ředitel Slovanu Bratislava Richard Trutz. "Je to nepříjemná situace. Kubík je důležitý hráč. Uvidíme, jak celou situaci vyřešíme," dodal.

 

 

Pozitivní je alespoň to, že se Kubík dechové zkoušce podrobil, na rozdíl od jiného slovenského reprezentanta Vladimíra Weisse mladšího. Fotbalový trest na sebe tehdy nenechal dlouho čekat a záložník byl okamžitě vyřazen z reprezentace. Asi nejznámější podobný případ v České republice nechvalně proslavil fotbalistu Davida Limberského, který při 1,5 promile rozstřelil své Bentley a poté provokativně slavil svůj gól gestem, které připomínalo řízení automobilu.

 

 

František Kubík, který teď jistě neprožívá příjemnou kocovinu, je hráčem Slovanu Bratislava. Ve slovenské seniorské reprezentaci odehrál celkem 3 utkání, za mládež o šest více. V minulosti hrál na Ukrajině, v Rusku, Nizozemsku či Řecku. V listopadu 2014 si zahrál i proti pražské Spartě v zápase Evropské ligy.

 

lju TN.cz