Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2017
hokej měl dostat trest?

Skandál na MS! Gólman dal "lajk" Hitlerovi. Svaz ho ale podržel

Thomas Greiss
Zdroj: Profimedia

Německý hokejový brankář si zadělal na průšvih. "Olajkoval" příspěvek, na kterém je přirovnání bývalé americké kandidátky Hillary Cllintonové k Adolfu Hitlerovi. Pod obrázkem je text "nezatčen, neodsouzen, stejně nevinný jako Hillary". Co si o jeho chování na sociálních sítích myslí národní olympijský výbor a vedení hokejového svazu?

Německý gólman Thomas Greiss, který v NHL chytá za NY Islanders, zariskoval se svojí kariérou v reprezentaci. Greissovi se líbil příspěvek, ve kterém je americká kandidátka na prezidenta přirovnávaná k Adolfu Hitlerovi.
 

"Každý, kdo takto mluví či jedná, nemůže být členem našeho týmu" reagoval předseda Německého olympijského výboru Alfons Hörmann.
 

"Politický extremismus nemá se sportem nic společného a v našem olympijském týmu má nulovou toleranci," dodal.
 

Pokud by Greiss dostal trest v podobě zákazu startu na zimních olympijských hrách v Jižní Koreji, byl by to pro něj symbolický trest, protože hráči NHL mají zakázáno na turnaji v Pchjongčchangu startovat.
 

V Kolíně nad Rýnem již padl verdikt. Tým si s Greissem pohovoří a nebude proti němu vést jakékoli sankce.
 

„Thomas Greiss není pravicový extrémista ani populista. Samozřejmě vnímáme velmi tenkou hranici mezi nevkusem a nepřijatelnými záležitostmi, přičemž je jasné, že Hitler je věc nepřijatelná. Promluvíme si o tom s ním. Na druhou stranu, je demokracie, hráči mají právo vyjádřit svůj názor. Greiss zůstane v týmu a nebude diskvalifikován,“ prohlásil Marc Hindelang, viceprezident německého hokejového svazu.
 

sia TN.cz