Aktualizováno 4.2. 2017 20:11
novasport ragbyová tradice

Six Nation začali vítězstvím Skotové. Iry zničil kopáč Laidlaw

Skotsko a Greig Laidlaw

Nový ročník tradičního ragbyového turnaje odstartoval na stadionu Murrayfield v Edinburghu. A také skončil těsným vítězstvím domácích Skotů, které potvrdil v poslední minutě kopem Greig Laidlaw!

Ostrovní derby začalo zostra a už Hogg už v osmé minutě položil první pětku. V polovině první půle vedli Skotové dokonce 14:0, to když se další položení potvrdil konverzí kapitán Laidlaw.

Irové ale nesložili zbraně a ve druhé půli otočili vývoj zápasu. Pětky Earlse, Hendersona a Jacksona společně se dvě potvrzeními znamenaly vedení hostů 21:22.

Skotové pak hnáni svými fanoušky ještě jednou otáčeli utkání a spoléhali hlavně na svého kopáče. Greig Laidlaw proměnil v poslední desetiminutovce dva trestné kopy a vyzval domácí fanoušky k oslavám v edinbughských pubech.

Ve druhém sobotním utkání porazila Anglie Francii 19:16, když po většinu duelu se prosazovali jen kopáči. První pětku položil hostující Slimani až v 59. minutě, Angličané ale v závěru dokázali kontrovat a po Te´ově položení potvrdil vedení konverzí Farrell.

Farrell 11, Te´o 5, Daly 3 - Lopez 11, Slimani 5

Poslední víkendový zápas Six Nation mezi Itálií a Walesem začne v neděli v 15 hodin a přímým přenosm jej bude vysílat NOVA Sport 2.