Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017
anketa co si myslíte vy?

Situace kolem Schumachera? Jeho fanoušci už jsou netrpěliví!

Michael Schumacher s fanoušky
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher rozdává autogramy fanouškům

V prosinci to budou čtyři roky, co několikanásobný světový šampión Michael Schumacher havaroval na lyžích. Po několika měsících od nehody byl převezen do sídla na břehu Ženevského jezera a jeho rodina přestala vydávat jakékoliv informace o jeho stavu. To se ale fanouškům slavného automobilového závodníka přestává líbit.

Je to přirozené. Když někoho obdivujete, fandíte mu, je to váš idol, tak prostě o něm chcete vědět co nejvíce. Tím spíše, když oním oblíbencem je Michael Schumacher, který se už téměř čtyři roky léčí po fatální nehodě na lyžích, kterou utrpěl ve francouzských Alpách.
 

Jenže dostat se k oficiálním novinkám o jeho zdravotním stavu je prostě nemožné. Rodina uvalila informační embargo a objevují se pouze spekulace a domněnky či nespolehlivá svědectví od známých úspěšného závodníka.
 

S tím ovšem příznivci sedminásobného světového šampióna nejsou spokojení. A začínají to dávat najevo. Web wheels24 uspořádal anketu, zda by měla rodina zveřejňovat informace o Schumacherově zdravotním stavu a výsledky byly poměrně jasné.

Anketa

Měly by být zveřejňovány informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera?

Hlasovalo 1040 lidí.

Jen něco málo přes čtvrtinu hlasujících, což zahrnovalo přes pět tisíc lidí, si myslí, že si Schumacher zaslouží soukromí. Jednoznačné ano, s odůvodněním, že osmačtyřicetiletý Němec je veřejnou osobností, vyjádřilo sice jen šestnáct procent respondentů, avšak více než polovina (58 procent) je toho názoru, že sice Schumacher potřebuje soukromí, ale fanoušci by rádi věděli, jak na tom je. Je tak jasné, že veřejnosti není situace kolem závodníka lhostejná a rádi by měli více aktuálních informací.

A co si myslíte vy? Měla by rodina poskytovat zprávy o jeho stavu?

msl TN.cz