Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 11. 2017
fotbal dostal flastr

Šírl si v slzách vyslechl trest za svůj zkrat: Nezahraje si 2 roky!

Zdroj: Nova Sport

Bývalý fotbalový reprezentant Radek Šírl se namočil do pořádného průšvihu. Za napadení rozhodčího během utkání nižší soutěže mezi FK Zbuzany a Vysokým Mýtem dostal dvouletý distanc. Verdikt disciplinární komise si vyslechl se slzami v očích.

Vše se stalo v Divizi C, kde působí i klub z Prahy Západ FK Zbuzany 1953. Právě jeho hráč Radek Šírl v 36. minutě zápasu udeřil rozhodčího Matěje Cichru poté, co od něj viděl červenou kartu.

 

 

Zápas byl za stavu 0:1 předčasně ukončen. „Hráč Šírl Radek fyzicky napadl soupeře - prudké vražení soupeře oběma rukama do oblasti krku v přerušené hře s následkem pádu, poté ležícího soupeře nakopl do oblasti stehna,“ stojí v oficiální zprávě rozhodčího.

 

 

Radek Šírl obdržel od disciplinární komise zákaz startů na 24 měsíců a klub za jeho chování musí zaplatit pokutu ve výši 150 tisíc korun. Utkání bylo kontumováno na 0:3 v neprospěch Zbuzan.

 

Šírl dostal nejvyšší možný trest. "Byl to blikanec. Jsem soutěživý typ. Čekal jsem žlutou kartu, bohužel jsem to neustál. Mrzí mě to. Hned jsem posílal omluvnou SMS," řekl před komisí se slzami v očích. 

 

Rok si Šírl určitě nezahraje. Až po dvanácti měsících může požádat o zkrácení trestu. 

 

Anketa

Přijde vám trest pro Radka Šírla adekvátní?

Hlasovalo 194 lidí.

mm TN.cz