Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.1. 2017 16:11
video velká paráda

Šipkařské šílenství! S šampiónem Gerwenem slavil celý stadion PSV!

Michal Van Gerwen
Zdroj: YouTube.com

Minoritní sport? Ani náhodou! V Nizozemsku lidé šipky milují. Nejlepšímu hráči planety Michaelu van Gerwenovi se dostalo královského přivítání na stadionu jeho oblíbeného fotbalového týmu.

Začalo to Raymondem van Barneveldem, kterého v roce 1998 po výhře na mistrovství světa BDO vítalo na letišti v Amsterdamu deset tisíc fanoušků. A vášeň pro tuto hru v zemi sýrů a tulipánů nevychladla dodnes. Však se sami podívejte, jakého přivítání se na stadionu PSV Eindhoven dostalo nejlepšímu šipkaři planety a novopečenému mistrovi světa Michaelu van Gerwenovi.

Gerwen je rodákem z nedalekého městečka Boxtel, které je předměstím Eindhovenu. Už od mala je tak MvG vášnivým příznivcem místního klubu PSV. Sám se v mládí také chtěl stát fotbalistou, ale když zhodnotil své možnosti, dal se raději na dráhu šipkaře. “Jako hráč fotbalu jsem byl naprosto nepoužitelný,” řekl nedávno Gerwen v rozhovoru pro NOVA Sport. “Když mi tedy nabídli, jestli nezkusím šipky, rád jsem to přijal,” dodal.
 

Pokud se o Michaelu van Gerwenovi chcete dozvědět vice, podívejte se na krátký pořad, který o něm natočil NOVA Sport. Naleznete ho ZDE.
 

A nutno říct, že dobře udělal. Pokaždé, když je ale doma v Nizozemsku, jde podpořit hráče PSV přímo na stadion a nedělní dramatický zápas prožíval skoro stejně jako svá utkání v šipkách. Když PSV dalo vítězný gól, který znamenal triumf nad Heerenveenem v poměru 4:3, Gerwen se ve VIP sekci katapultoval ze sedačky a předvedl své tradiční oslavné gesto. Po skončení dramatického duelu fanouškům hrdě ukazoval trofej pro světového šampiona a oni nadšeně skandovali jeho jméno a zpívali jeho popěvek do známé melodie White Stripes – Seven Nation Army. Gerwen si užil nejen pozornosti diváků, ale i představitelů klubu, kteří mu věnovali malý dres s číslem 180 pro jeho budoucího potomka. Gerwen totiž nedávno oznámil, že jeho partnerka Daphne Goversová je těhotná.
 

Teď už se ale van Gerwen musí soustředit na turnaj The Masters, který začne už tento pátek a holohlavý Nizozemec na něm bude obhajovat loňský triumf. Přímé přenosy z tohoto turnaje můžete sledovat na NOVA Sport 2 a VOYO.
 

TN.cz