Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2017 00:03
nova sport 2 world cup of darts

Singapurská jízda nekončí! Domů poslali Španěly, končí další favorit!

Paul a Harith Limovi
Zdroj: Nova Sport

Ani úvodní porce osmifinálových zápasů šipkařského World Cup of Darts se neobešla bez překvapení. Ruští reprezentanti si v boji o čtvrtfinále poradili s pátou nasazenou australskou dvojicí. Turnajem naopak dále úspěšně kráčí Singapur, na jehož šipkách tentokrát skončili Španělé.

Osmifinálová utkání se na World Cup of Darts hrají jiným systémem než duely prvního kola. Po prvních dvouhrách hraných na čtyři vítězné sety následuje za nerozhodného stavu čtyřhra. Ta však byla v odpoledních utkáních potřeba jen v jediném případě.


Na úvod si totiž poměrně hladce poradili Kim a Ronny Huybrechtsovi s řeckým párem Selachoglu/Michael. Kim si nejprve poradil s prvním jmenovaným 4:2, Ronny nenechal Michaelovi dokonce ani jediný bod, blýsknul se úctyhodným průměrem 115, 62 na tři šipky a Belgie tak prošla do čtvrtfinále.

Dramatičtější průběh už měl duel mezi Velšany a Iry. Gerwyn Price totiž byl na pokraji porážky s McGowanem, ale tomu za stavu 2:3 nevyšlo zavírání a hned několikrát ztroskotal i v dalším kol a nakonec prohrál 3:4. Velšský šipkař se radoval i ve druhém utkání. To mělo velmi podobný průběh a Mark Webster v něm nad Williamem O´Connorem vyhrál 4:3, když sedmý leg zakončil dvanáctou šipkou a navíc efektivním i efektním bullem.

Ve Frankfurtu končí pátí nasazení Australané. Kyle Anderson nejprve narazil na překážku jménem Alexandr Oreškin, který si se soupeřem z druhého konce světa poradil 4:2. Pak ale Simon Whitlock přehrál Borise Kolcova 4:1 a o výsledku musela rozhodnout čtyřhra. V té už suverénně kralovali Rusové a po výhře 4:0 a celkově 2:1 na zápasy jdou do čtvrtfinále.
 

V něm nebude chybět ani Singapur. Největší překvapení prvního kola, když dvojice Paul a Harith Limové vyprovodila první nacsazené Skoty, si tentokrát poradila se Španělskem. Po úvodním vítězství Paula,  jenž je ve třiašedesáti letech nejstarším účastníkem turnaje a poradil si s o pětadvacet let mladším Antoniem Alcinasem 4:0 to možná vypadalo na hladší průběh, ale Harith se pak musel sklonit před uměním Crista Reyese, jenž vyhrál 4:1. Debl byl však už jednoznačně singapurskou záležitostí. Limovi přejeli španělský tandem 4:0 a můžou se těšit na čtvrtfinále.

Večerní program se pak už obešel bez větších překvapení. Rakouská dvojice Suljovic/Rodriguez nedala šanci Kanaďanům ve složení Part/Norman. O postupujícím do čtvrtfinále z této dvojice rozhodly už dvouhry, v nichž evropský pár ztratil jediný bod.


Stejně dopadli i Brazilci proti domácím Němcům. Bez ztráty bodu nejprve přehrál mladý Martin Schindler Alexandra Sattina, po něm vyhrál 4:1 Max Hopp nad Diogem Portellou.

Za obhajobou titulu míří Angličané, kteří si takřka v tréninkovém tempu po dvou výhrách 4:0 došli pro vítězství nad Jihoafričany.

Přemožitelé českých šipkařů se nadřeli o poznání více. Michael van Gerwen sice nejprve zdolal Darina Younga 4:2, byť nepředváděl zdaleka tak suverénní výkon jako ve včerejším měření sil s Františkem Humpulou a Karlem Sedláčkem.
 

Jenže ve druhém zápase zkomplikoval Nizozemcům cestu do čtvrtfinále Larry Butler, který si vyšlápl na Raymonda van Barnevelda. Brzy šedesátiletý Američan rychle vedl nad favorizovaným Barneym 3:0. Pak sice Nizozemec dokázal snížit na 2:3, poslední slovo měl ale opět Butler a posledního čtvrtfinalistu musela určit čtyřhra. V té už vládla nizozemská dvojice a po vítězství 4:0 doplnila sedm postupujících týmů.

Výsledky osmifinále: Belgie - Řecko - 2:0, Wales - Irsko - 2:0, Austrálie - Rusko - 1:2, Singapur - Španělsko - 2:1, Rakousko - Kanada - 2:0, Německo - Brazílie - 2:0, Anglie - JAR - 2:0, Nizozemí - USA - 2:1.

Složení čtvrtfinálových dvojic: Singapur - Belgie, Rusko - Wales, Anglie - Rakousko, Německo - Nizozemí.
 

World Cup of Darts můžete i nadále sledovat v přímém přenosu na Nova Sport 2 a Voyo.  Turnaj vyvrcholí ve dvou nedělních blocích, čtvrtfinále se uskuteční od 14:00 a celý turnaj zakončí závěrečný program od 20:00.

msl TN.cz