Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 09:54
kamarádi nechcete zažít

Sbohem, brácho! Usain Bolt kopal hrob svému mrtvému kamarádovi

Je jen málo věcí, které člověk skutečně nechce zažít. Takový je ale někdy zkrátka život a tak i Usain Bolt muslel překousnout smutek poté, co se mu 20. dubna zabil kamarád Germaine Mason na motorce. Světový rekordman zatlačil slzy a pomáhal pro něj vykopat hrob na rodné Jamaice.

Mason zemřel v jamajském Kingstonu, když ztratil kontrolu nad svým motocyklem a havaroval. S Boltem byli den předtím na večírku a dobře se znali. O tom vypovídají i jejich společné fotografie.
 

Usain Bolt a Germaine Mason
Zdroj: Profimedia

 

Přestože se Mason narodil na Jamajce, ve skoku do výšky reprezentoval Velkou Británii a vůbec ne špatně. Na olympijských hrách v Pekingu získal stříbrnou medaili.

Motocykl
Zdroj: Profimedia Motorka se kterou Mason havaroval.

Jeho život ale tragicky skončil 20. dubna a o necelý měsíc později bylo jeho tělo převezeno na rodnou Jamajku, kde 21. května bude mít pohřeb. O velkém kamarádství mezi Boltem a Masonem svědčí i fakt, že slavný sprinter pomáhal pro svého zesnulého kamaráda vykopat hrob.

Usain sdílel fotku svého kamaráda na facebooku s emotikonem sevřených dlaní, jako kdyby se za něj modlil. Masonovi bylo pouhých 34 let.

mm TN.cz