Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2017
konec v poháru drsná kritika

Šilhavý po zkratu: Deli udělal obrovskou hrubku, tohle nezvládl!

Jaroslav Šilhavý
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Zlína porazili Slavii Praha na jejím hřišti 1:0 a postoupili do finále MOL Cupu. Do závěrečného boje o pohárovou trofej prošli v samostatné české historii vůbec poprvé. Naposledy v roce 1970 byli ve finále Československého poháru.

Zápas rozhodl ve 31. minutě Lukáš Holík, který se po chybě stopera Simona Deliho dostal do brejku a sám před gólmanem zamířil k tyči. Slavia byla blízko vyrovnání, ale Muris Mešanovič trefil nůžkami jen tyč.

 

 

Zlín hrozil především z brejků a ve 31. minutě po jednom takovém udeřil. Na začátku byla chyba stopera Slavie Deliho. Před půlícím kruhem si nedokázal obhodit Traorého, který mu míč vypíchl a okamžitě našel volného Holíka. Ten sám před brankářem Kovářem nezaváhal a poslal Zlín do vedení.

 

"Zlín z nás měl v úvodu respekt, než jsme mu jako na podnose nabídli gól. Deli udělal obrovskou hrubku, která se nesmí dělat. Je to výborný fotbalista, ale tohle prostě nezvládl," kritizoval Šilhavý stopera z Pobřeží slonoviny.

 

Slavia mohla ještě do poločasu odpovědět, ale Mešanovičova střela přes hlavu skončila jen na tyči a následně v náruči gólmana.

 

Do druhé půle poslala Slavia kapitána Škodu, ale první šanci měl Zlín. Holík vyhledal Štípka, kterému střela nesedla. Na druhé straně musel Lüftnerovu hlavičku zlikvidovat brankář Dostál. Hned z protiútoku měl Zlín další šanci, ale Matejov přestřelil.

 

"Dostali jsme se do vedení, což bylo důležité. Oni museli otevírat obranu. Pak jsme měli i trochu štěstí. Z brejku jsme bohužel další gól nepřidali, tak se hrálo do posledních vteřin. Když ale máte vyhrát, tak vyhrajete," řekl Páník.


"Vypadli jsme z poháru, musíme se oklepat. Byl to jeden nepovedený zápas. Uvidíme, jak to na tým zapůsobí. I porážky ke sportu patří a musíme se zvednout. Příprava na Jablonec se ponese v tomto duchu. Věřím, že to týmu spíše pomůže," dodal Šilhavý.
 

mm ČTK