Publikováno 10. 8. 2017
londýn neuvěřitelné...

Šílený příběh MS nekončí! Atleta nechali běžet, ale bez soupeřů!

Isaac Makwala

Atletické mistrovství světa v Londýně pokračuje a celý svět netrpělivě očekával, jak dopadne protest atleta z Botswany, kterého kvůli nemoci nepustili na start finálového závodu na 400 metrů. Ve středu už byl ale podle IAAF způsobilý závodit a tak se v dodatečném rozběhu na poloviční trati mohl postavit na start, ale sám!

Kdo nakonec vyhrál finále čtvrky už si snad ani nikdo nevzpomene, ale pro úplnost připomeneme, že to byl jihoafrický běžec Wayde van Niekerk.

Jenže svět řešil jiného atleta. Issac Makwala nebyl vpuštěn na stadion a možná tak přišel i o zlatou medaili, protože v letošních světových tabulkách vede. Křivda, nebo snad politika?! Kdepak, to jen nařízení IAAF, že atlet je nemocný a nesmí mezi ostatní, aby je nenakazil.

Podle oficiálních lékařů však jeho zákaz platil pouze 48 hodin a ten vypršel včera odpolene. "A co teď? Teď už můžu tedy závodit?" jakoby se ptal Makwala sám sebe.

Světe div se, ale ano. Organizátoři nechali Makwalu běžet 200 metrů, jenže v dodatečném rozběhu se na trať musel vydat sám bez soupeřů! Celý stadion sledoval, jak v dešti běží sám proti sobě a v cíli se raduje, protože pokořil kvalifikační čas 20.53 a časem 20.20 dal jasně najevo, že on mezi elitu patří.

Radost reprezentanta Botswany byla tak velká, že si v cíli střihnul ještě pět kliků, aby světu ukázal, že je v životní formě.

Zdroj: Profimedia "Podívejte se, jak jsem ve formě!" Makwala klikuje v cíli.

Jenže příběh zdaleka nekončí! Za necelé dvě hodiny musel totiž Makwala bežet semifinále a to už s ostatními závodníky. Jak dopadl? S naprostým přehledem skončil v čase 20.14 druhý a probojoval se tak do vysněného finále. Finále, které mohl běžet už v úterý na dvojnásobné trati.

Ještě si stále myslíte, že je spravedlnost slepá?