Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2017 10:19
UFC v hlavní roli dámy

Šílená řežba do poslední vteřiny: Cris Cyborg zničila Holly pěstmi!

Holly Holm inkasuje od Cris Cyborg
Zdroj: Twitter
Holly Holm inkasuje od Cris Cyborg

Hlavní pouták posledního klání UFC v roce 2017 přinesl boj až do posledních sekund. Cris Cyborg nakonec byla tou šťastnější a lepší, Holly Holm ale navzdory těžkým úderům na její hlavu zůstala v okatgonu až do konce.

Holly Holm už jednou šokovala svět. Rondu Rousey porazila a v poslední den roku 2017 na ní čekal možná ještě těžší oříšek - Cris Cyborg. Holly vypadala opět od začátku velmi motivovaně a v kleci se ani na moment nezastavila. Cyborg sebou do oktagonu přinesla tichou bouři, která se mohla kdykoliv rozpoutat.


Hned od začátku se Holm snažila držet Cyborg v pohybu a trefovat ji z protiútoku. Právě tyto momenty vycházely Američance nejlépe. Mnozí byli také překvapení její silou v klinči, pokud totiž došel boj k pletivu, tak právě Holm měla většinou kontrolu. Ze začátku nerozdala ani tolik kopů, jak by se očekávalo a však ani za box se nemohla stydět.


Ukázalo se, že Cris Cyborg je vyčkávající lovkyně, připravená kdykoliv vyrazit za kořistí. Zhruba tak nějak se Cyborg v oktagonu pohybovala a nic neuspěchala. Správně tušila, že Holm ji bude chtít spíše utahat a tak se neunáhlila a své údery rozdávala s rozmyslem. Když však zavětřila krev, tak podstatně přitlačila.Síla úderů byla tím, co nakonec rozhodlo celý duel. Zatímco Holly mnohokrát soupeřku ani netrefila, tak úder od Cyborg s ní vždy pořádně zamával. Hlava Holly několikrát doslova vystřelila a i její tvář se po pěti kolech řádně proměnila. V hale se ozývalo skandování jména domácí zápasnice, ale rozhodčí se nenechali oklamat a správně rozhodli ve prospěch Cris Cyborg.
 

Tímto vítězstvím brazilská superstar Cris Cyborg získala i fiktivní skalp Rondy Rousey, protože Holly jí porazila a logikou se bere, že by s bývalou tváří UFC neměla také větší problémy. Nezbývá než souhlasit. Cris Cyborg vypadá nezastavitelně, zvláště když v současnosti neexistuje žádné jiné jméno, které by ji mohlo v blízké době ohrozit.

Lukáš Zduba TN.cz