Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 8. 2017
Volejbal Mistrovství Evropy

Šestiletá smůla prolomena: Češi jsou na ME v osmifinále!

Aleš Holubec
Zdroj: Profimedia

Čeští volejbalisté postoupili na mistrovství Evropy poprvé po šesti letech do osmifinále. Rozhodlo o tom vítězství favorizovaného Německa nad Slovenskem 3:0, po němž už Češi nemohou skončit ve skupině B hůř než třetí. Německý tým udržel na turnaji neporazitelnost a jako vítěz skupiny B prošel přímo do čtvrtfinále.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly zakončí ve Štětíně program základní skupiny B od 20:30 zápasem proti obhájcům bronzových medailí z Itálie, s nimiž se utkají o druhé místo. V klíčovém úvodním utkání na šampionátu Češi zdolali Slovensko 3:1, v neděli podlehli Německu 0:3.

 

 

Večerní duely také určí osmifinálového soupeře českého výběru. Ve skupině D jím mohou být i obhájci titulu z Francie, kteří se o umístění na druhém a třetím místě utkají s Tureckem.

 

Němečtí volejbalisté zvládli třetí vystoupení na turnaji i bez hvězdného univerzála Györgyho Grozera, který proti českému výběru zaznamenal 19 bodů. Trenér Andrea Giani dopřál opoře odpočinek.

 

Ze skupiny A jde přímo do čtvrtfinále z prvního místa Srbsko, které dnes přehrálo Finsko 3:0. Z déčka postoupila mezi osmičku nejlepších Belgie, která základní část uzavřela rovněž hladkou výhrou nad Nizozemskem.

lju TN.cz