velká dřina gualdo tadino

Šest hodin dřiny, nejdelší etapu Gira vyhrál Slovinec Mohorič

Matej Mohoric
Zdroj: Twitter

Nejdelší 10. etapu letošního Gira d'Italia vyhrál po 244 kilometrech a šesti hodinách jízdy slovinský cyklista Matej Mohorič. Lídrem zůstal Brit Simon Yates, ale velkou ztrátu nabral dosud druhý Kolumbijec Esteban Chaves, jeho kolega z týmu Mitchelton-Scott.

Třiadvacetiletý Mohorič porazil ve spurtu dvojice uprchlíků v městě Gualdo Tadino německého cyklistu Nica Denze, jenž mu přitom v závěru už nestřídal a do finiše vjížděl z výhodné druhé pozice. Člen stáje Bahrajn-Merida si tak připsal druhé etapové vítězství na Grand Tour po loňském triumfu na Vueltě.

Peloton přivedl do cíle s odstupem 34 sekund irský spurtér Sam Bennett. V hlavní skupině byli všichni adepti na celkové vítězství kromě dosud druhého Chavese, jenž odpadl už v úvodu etapy následující po volném pondělku. I když mu tým poslal na pomoc tři kolegy včetně Romana Kreuzigera, Chavesova ztráta narůstala a do cíle dojel s obrovským mankem.

Na průběžnou druhou pozici se posunul obhájce loňského vítězství Tom Dumoulin, jenž na Yatese ztrácí 41 sekund. Také Nizozemec měl dnes problémy, necelých dvacet kilometrů před cílem vyjel z trati a musel měnit poškozené kolo, ale dostal se zpět do pelotonu. Průběžně třetí je s odstupem 46 sekund Francouz Thibaut Pinot.