Aktualizováno 17.5. 2018 07:18
NHL Finále konference

Série se přesunula do města hříchu: Vegas vyhrálo a vede!

Jonathan Marchessault

Finále Západní konference se z Winnipegu přesunulo do města hříchu, tedy do Las Vegas. Tady ještě v létě možná ani mnozí netušili, že nějaký hokej existuje a teď je nezajímá nic jiného. Nováček soutěže si z Kanady přivezl vyrovnaný stav série 1:1, ale po nočním zápase otočil průběh a vede. Golden Knights vyhráli 4:2 a znovu řádil Jonathan Marchessault, který se dvakrát trefil.

Právě Jonathan Marchessault otevřel skóre a to už po 35 sekundách od úvodního vhazování. V šesté minutě druhé třetiny se podařilo hostům vyrovnat. Nemohl se o to postarat nikdo jiný, než střelec Mark Scheifele, nejproduktivnější muž svého týmu.

Jenže dvanáct sekund od Scheifeleho gólu bylo zase všechno jinak. Vedení vrátil na stranu Vegas James Neal a tři minuty po něm ho ještě navýšil Alex Tuch. Tím se uzavřel střelecký účet prvních čtyřiceti minut.

Do závěrečné části vlétly tryskáče doslova raketovou rychlostí. Svým druhým gólem v utkání dotáhl Winnipeg na rozdíl jedné branky znovu Mark Scheifele a to už po 18 sekundách od začátku třetí třetiny. A když to v závěru zkusili Jets v šesti bez gólmana, do prázdné brány se jim trefil ten, kdo celý zápas gólově načal, tedy Jonathan Marchessault. To zbývaly do konce utkání tři sekundy a tak se už nic nestalo. Marchessault znovu (stejně jako v předchozím klání) dvě branky.

Vegas tedy vyhrálo 4:2. V sérii vede 2:1 na zápasy a v tom dalším bude mít opět výhodu domácího prostředí. Čtvrtý duel finále Západní konference je na programu z pátka na sobotu ve 2:00 a vy ho budete moci sledovat na stanici Nova Sport 1 a Nova Action.