Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2018
Tenis Roland Garros

Serena se kvůli zranění odhlásila. Šarapovová postupuje bez boje!

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia
Serena Williamsová

V Paříži se tenisoví fanoušci nemohli dočkat osmifinálového zápasu mezi Američankou Serenou Williamsovou a Ruskou Marií Šarapovovou. Souboj hvězd se ale konat nebude, Williamsová se totiž z turnaje odhlásila a to kvůli zranění ruky.

Po dvou a půl letech se proti sobě měly postavit a předvést tak jeden z nejlepších a nejsledovanějších zápasů na letošním French Open. Osmifinále mezi Serenou Williamsovou a Marií Šarapovovou se však ruší a Ruska postupuje automaticky do čtvrtfinále.

 

 

Williamsová se před utkáním z turnaje odhlásila kvůli zranění ruky. Oznámila to těsně před začátkem zápasu. "Bohužel, mám nějaké problémy s prsním svalem. Momentálně nemohu podávat," řekla na tiskové konferenci šestatřicetiletá Williamsová, která se v Paříži představila na prvním grandslamu po loňském narození dcery. "Je to těžké, protože s Marií hraju moc ráda," uvedla vítězka 23 grandslamových turnajů ve dvouhře, která má s ruskou tenistkou výtečnou bilanci 19:2.

 

Šarapovová, která ve třetím kole vyřadila Karolínu Plíškovou, se ve čtvrtfinále utká s vítězkou zápasu mezi Španělkou Garbiňe Muguruzaovou a Ukrajinkou Lesjou Curenkovou.

lju, ČTK TN.cz