Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
upřímnost citlivé téma

Serena se rozpovídala: Těhotenství, rasismus i Marie Šarapovová!

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Bývalá světová jednička Serena Williamsová ještě ani neporodila a už plánuje svůj návrat zpět na kurty.Tenisová rekordmanka přerušila kariéru kvůli těhotenství, ještě předtím však získala už jako těhotná třiadvacátý grandslamový titul a překonala tak rekord v počtu získaných titulů z turnajů velké čtyřky. Jak Wiliamsová skončila, tak chce také pokračovat - na Australian Open.

Americká hvězda se tak chce vrátit na kurt pouhé tři měsíce po předpokládaném porodu, o celé situaci se rozpovídala pro zahraniční magazín Vogue: "Je to šílený plán, vím to. Každý mě bude sledovat a hodnotit. Když prohraju a pak prohraju znovu, budou mě kritizovat, že už na to nemám. Já mám však jasno. Buď budu vyhrávat, nebo hrát nebudu."

 


Comeback krátce po porodu však nebyl jediným citlivým tématem rozsáhlého rozhovoru. Serena se svěřila, že podle ní je pro ženy mnohem těžší se prosadit a získat moc. V zápětí však zašla ještě mnohem dál: "Myslím, že mnoho lidí mě soudí na základě barvy pleti. Myslí si, že jsem horší člověk jen proto, že jsem černá. Ale já doufám, že tenistky, s kterými se potkávám v šatně, mě vidí jinak. Že si třeba řeknou, že Serena je docela fajn člověk."

 

"Problém je, že řada lidí vnímá jako daleko lepšího člověka Marii Šarapovovou, přitom je to právě ona, kdo se k ostatním chová odměřeně, ale přesto ji veřejnost vidí v lepším světle. Proč? Jen proto, že jsem černá, proto jsem horší člověk? To je bohužel znak společnosti ve které žijeme," prozradila tenisová legenda.


Nastávající maminku to však nepohoršuje, naopak. Bere to jako výzvu a chce být inspirací a motivací pro další dívky s tmavou pletí.

nce TN.cz