Publikováno 10. 4. 2018
fotbal Liga mistrů

Obrovská senzace! AS Řím nadělil Barceloně tři góly a postupuje!

Radost AS Řím

Obrovské překvapení se zrodilo v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi italským AS Řím a katalánskou Barcelonou. Klub z věčného města doma zvítězil 3:0, smazal tím manko 1:4 z prvního utkání a slaví šokující postup. Z toho se raduje i český reprezentant Patrik Schick, který navíc nastoupil v základní sestavě. Spolu s Barcelonou konči také další gigant Manchester City, jenž Liverpoolu podlehl i v odvetě (1:2).

Římskému celku pomohl rychlý gól, o který se postaral v šesté minutě Edin Džeko. Šanci přidat druhý zásah měl i Schick, ale hlavičkoval těsně vedle. Další dobrou příležitost domácích nevyužil Džeko a bosenský útočník byl vidět i po přestávce.

Po faulu Piquého na něj totiž odpískal sudí penaltu, pokutový kop proměnil De Rossi a římský celek díky Džekově brance z Barcelony a pravidlu o gólech ze soupeřova hřiště v tu chvíli dělil od postupu jediný gól. V 73. minutě skončil zápas pro Schicka, kterého na trávníku nahradil Cengiz Ünder.

A právě po rohu tureckého záložníka se prosadil Kostas Manolas a poslal AS Řím do druhého semifinále Ligy mistrů v klubové historii a do prvního od roku 1984, kdy "Giallorossi" došli až do finále. Favorizovaná Barcelona naopak potřetí za sebou skončila už ve čtvrtfinále.

Také v Manchesteru padla rychlá branka, když City poslal už ve druhé minutě do vedení Gabriel Jesus. Domácí díky tomu dostali Liverpool pod velký tlak, ale hosté pozorně bránili a měli i štěstí, protože Bernardo Silva trefil tyč a chvíli před přestávkou rozhodčí neuznali nejspíš regulérní gól Leroye Saného.

Liverpool se po přestávce uklidnil, víc držel míč a v 56. minutě přidal důležitý gól Mohamed Salah. City to zaskočilo a v 77. minutě inkasovalo podruhé. Otamendi lacině odevzdal míč Firminovi, který si stejně jako předtím jeho spoluhráč připsal už osmý gól v probíhající Lize mistrů.

Liverpool díky obratu postoupil po deseti letech do semifinále a navíc v tomto ročníku ještě neprohrál.