Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 1. 2017
Liga mistrů Boj o titul

Senzace dokonána! Hokejová Sparta si zahraje finále Ligy mistrů

HC Sparta Praha
Zdroj: Profimedia

Tak přece, Spartě se to povedlo! Pražané dosáhli vynikajícího úspěchu, přes švédské Växjö postoupili do finále Ligy mistrů. V semifinále si se Švédy poradili celkem hladce, když v O2 aréně vyhráli 4:0. Na svého soupeře však budou muset ještě čekat, ten totiž vzejde z druhé dvojice Frölunda – Fribourg.

Sparťané si už v prvním utkání semifinále odvezli ze švédské metropole cennou výhru 2:1. V domácí odvetě tak stačilo potvrdit vítězství ze severského výjezdu a mohlo se slavit. Pražanům se to opravdu povedlo a tak si zahrají o nejcennější mezinárodní klubovou trofej – o titul v Lize mistrů.

 


Skóre druhého semifinále otevřel Lukáš Klimek, trefil přesně k bližší tyči a přesouvající se gólman Eriksson neměl šanci. Poté si šance tvořili hosté, ale skvělého Pöpperleho v bráně nemohli za žádnou cenu překonat.

 


Ve druhé části navýšil dělovou od modré čáry vedení pražského týmu obránce Michal Barinka. Ani tentokrát neměl Eriksson snadnou situaci, přes svého obránce nic neviděl. To však bylo z této třetiny všechno, ale zápas byl stále otevřený.

 


Spartě se podařilo svůj náskok udržet, respektive ještě dvěma zásahy pojistit. Krásnou akci dva na jednoho připravil Lukáš Pech, který našel najíždějícího Jaroslava Hlinku. Ten zakončoval prakticky do prázdné brány, ale z poměrně těžkého úhlu. Dílo dokonal nádhernou individuální akcí Petr Vrána.

 

HC Sparta Praha - Växjö Lakers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

 

lju, ČTK TN.cz