Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2017
Baseball Hraje extraligu

Sen českého baseballisty bez ruky? Dát homerun, říká Farkaš!

David Farkaš
Zdroj: Dalibor Sosna

Je naprostým unikátem. Davidu Farkašovi chybí levé předloktí, přesto hraje baseball. A to na nejvyšší domácí úrovni. Farkaš je členem týmu Olympia Blansko, který se po několika letech dostal do české extraligy. Je důležitým členem, vždyť za letošní sezonu dal jedenáct úspěšných odpalů. "Mým snem je však dát homerun, což se mi ještě nikdy nepodařilo," přeje si Farkaš.

Narodil se bez levého předloktí, přesto si neumí život bez sportu představit. Zkoušel fotbal i tenis, uchvátil ho však baseball. Farkaš je v něm více než dobrý! Umí házet, chytat, ale co víc – dokáže míč odpálit tak, aby ho nikdo nechytil. Jak je to možné? "Pálím na levé straně, jako kdybych hrál bekhend jednoruč. Levou rukou si pálku pouze přidržuji. Hodně mě to baví," říká Farkaš, který si baseball zamiloval. Po večerech sleduje MLB, proslulou americkou ligu. I tam našel vzor, je jím Jim Abbott. Legendární nadhazovač, který si zahrál v New York Yankees. Jemu zase chybělo pravé předloktí.

 

 


S hvězdou MLB se chtěl kontaktovat. "Kdysi jsem mu psal mail, ale neodepsal mi," smutnil Farkaš, který si o minulém víkendu připsal s týmem výhru na hřišti Eagles Praha 4:3. "Už jsme porazili také Kotlářku Praha, loňské finalisty. Prokázali jsme, že do extraligy určitě patříme." V ní zatím vedou Draci Brno, dvacetinásobní šampioni. Během zápasu mu nikdo nenaznačí žádný obdiv. "Neuvědomuji si, že během této sezony by za mnou někdo vyloženě přišel a řekl by: Ty jo, seš fakt dobrej. Myslím si, že mě berou spíš takového, jaký jsem. Jsem pro všechny rovnocenný soupeř. To mě určitě těší."

 

David Farkaš
Zdroj: Olympia Blansko

 

Již dnes se Farkaš společně s týmem utká s dalším nováčkem s Třebíč Nuclears.

lju TN.cz