Aktualizováno 21.4. 2017 14:17
uefa los v nyonu

Semifinále LM uvidí madridské derby, Manchester jde v EL na Vigo

Semifinále LM

Obhájce trofeje fotbalisty Realu čeká v semifinále Ligy mistrů madridské derby s Atléticem, které porazili v loňském finále po penaltovém rozstřelu. Druhou dvojici tvoří Monako a Juventus Turín. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Rozlosováno byly také semifinálové zápasy Evropské ligy.

První semifinálové zápasy se odehrají 2. a 3. května, odvety jsou na programu o týden později. Finále se uskuteční 3. června v Cardiffu.

Real usiluje o to, aby jako první celek v novodobé podobě Ligy mistrů obhájil trofej. V součtu s dřívějším PMEZ má "Bílý balet" na kontě rekordních jedenáct vítězství.

Real porazil Atlético také ve finále před třemi lety. Stejně jako vloni skončil zápas po 90 minutách nerozhodně a "Bílý balet" poté vyhrál 4:1 po prodloužení. Atlético proti městskému rivalovi neuspělo ani v semifinále v roce 1958 a předloni ve čtvrtfinále. Nyní bude mít drobnou výhodu v tom, že odehraje odvetu doma.

Juventus ve čtvrtfinále vyřadil Barcelonu s celkovým skóre 3:0 a proti Monaku, které je mezi nejlepší čtyřkou poprvé od roku 2004, bude papírovým favoritem. Zvlášť když vedoucí tým italské ligy přes aktuálního lídra francouzské nejvyšší soutěže přešel v obou vzájemných soubojích ve vyřazovací fázi Ligy mistrů - v roce 1998 v semifinále a předloni ve čtvrtfinále.