Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2017 11:03
První slova Negativní pocity

Sejmutý Miklík poprvé od střetu promluvil: Vůbec se necítím dobře

Michel Miklík po střetu s Joe Finleym
Zdroj: Reprofoto youtube.com
Michel Miklík po střetu s Joe Finleym

Bez úcty ho sestřelil, ani se neomluvil. Ve finské lize otřásl diváky likvidační zákrok Joe Finleyho na slovenského útočníka Michela Miklíka. Ten musel opustit led na nosítkách se zakrváceným obličejem. Stále je upoután na nemocničním lůžku a poprvé od střetu promluvil na veřejnost. Jeho slova nejsou vůbec povzbudivá.

Helsinský HIFK vítal na svém ledě v rámci utkání nejvyšší finské ligy JYP Jyväskylä. Slovenský útočník ve službách hostů se po rozehrávce z obraného pásma pokoušel vyvézt puk, jenže se nedíval před sebe. Toho využil tvrdý americký zadák Joe Finley, který netušícího soupeře doslova vypnul.

 

 


 


Dva dny od těžkého zranění Michel Miklík poprvé promluvil, ale o pozitivní dojmy se bohužel nejedná. "Vůbec se necítím dobře, mám bolesti hlavy. Dnes mi budou operovat nos, mám tam více zlomenin. Klíční kost jsem měl posunutou, ale pod narkózou mi ji napravili. Pokud to opuchne, bude to potřebovat dodatečné vyšetření, aby se zjistilo, v jakém rozsahu je to poškozené. Víc zatím nevím," smutně konstatoval pro Nový Čas z nemocničního lůžka.

 


Ke zmíněným zlomeninám mu ještě diagnostikovali otřes mozku. Miklík letos prožívá rozpačitou sezonu. Její start se mu vydařil v Košicích, odkud po něm sáhla brněnská Kometa. Za šest utkání v české extralize však nebodoval a tak odešel právě do finského JYP Jyväskylä. Na to ovšem v šestém zápase doplatil právě tím, co mu způsobil Finley. Jestli si letos ještě zahraje, to ještě nikdo neví.

 

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama