Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.7. 2016 14:34
národní tým tohle je volba!

Šéf fotbalu Pelta promluvil: Chci ke státní reprezentaci Jarolíma!

Karel Jarolím
Zdroj: isifa.com

A už je jasno! Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta oznámil, že chce k národnímu týmu uznávaného trenéra Karla Jarolíma! Bezvládí u reprezentace pod odchodu Pavla Vrby skončí zřejmě záhy. Na pondělí už na Strahov pozvaný šéf Mladé Boleslavi Josef Dufek k finálnímu jednání o uvolnění z klubu.

Miroslav Pelta přiznal, že přemýšlel o třech personách, ale hned první volba byla úspěšná. "Rozhodl jsem se začít českou cestou a jediného trenéra, kterého jsem oslovil, je Karel Jarolím," sdělil novinářům.


"Mluvili jsme spolu nejdřív po telefonu a ve čtvrtek večer jsme se i setkali osobně. Dnes ráno mi Karel Jarolím oznámil, že by měl zájem. Proto jsme hned na pondělí pozvali na Fotbalovou asociaci pana Dufka, abychom jednali o jeho uvolnění pro státní reprezentaci," dodal šéf českého fotbalu.


O Jarolímovi se v souvislosti s reprezentací mluvilo už v minulosti. Zkušený kouč má za sebou úspěchy se Slavií, kterou dovedl k dvěma titulům a premiérovému postupu do základní skupiny Ligy mistrů, a s Mladou Boleslavi postoupil do pohárů. Vedení FAČR hledá nového kouče reprezentace poté, co Pavel Vrba po neúspěšném vystoupení na evropském šampionátu odešel do ruské Machačkaly.

ram TN.cz