Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2018
obvinění slušná palba

Vyměnil doping za prostitutky a hony? Šéf biatlonu čelí obvinění! 

Anders Besseberg
Zdroj: Profimedia
Anders Besseberg

Šéf Mezinárodní biatlonové federace Anders Besseberg čelí drtivému nařčení z korupce. Podle reportáže německé stanice ARD měl funkcionář přijímat úplatky v podobě pozvánek na lovecké výpravy. Norskému úředníkovi měli Rusové prý také posílat prostitutky.

Podle německé televizní společnosti měla ruská biatlonová federace skrývat doping a také bojovat o pořadatelství mistrovství světa 2021.


Na začátku týdne proběhla policejní razie v centrále Mezinárodní biatlonové unie, která sídlí v rakouském Salcburku. Kriminální policie ve středu potvrdila, že podezřívají vrcholné funkcionáře z dopingu a korupce!


Mezi hlavní podezřelé patří dlouholetý šéf světového biatlonu Anders Besseberg a generální sekretářka Nicole Reschová, kteří ve funkcích minimálně prozatím skončili.Spolu s nimi čelí obvinění i dalších 10 funkcionářů.


Policie v sídle IBU prohledala, co mohla a federace prý měla za úplatu krýt doping ruských biatlonistů. Částky měly přitom dosahovat až zhruba 6 milionů korun.


Největší obvinění ale míří za Andersem Bessebergem. Ten měl být zván na hony a měl užívat služeb prostitutek, placených Rusy.


Vyšetřování nadále probíhá nejen v Rakousku, ale také v Norsku a v Německu. Týká se období od roku 2012 do února 2017, kdy se konalo mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Jedná se tedy o dobu dlouho po známém ruském dopingovém skandálu kolem zimních olympijských her 2014 v Soči.

ram TN.cz